FAQ  – odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania 

Rejestracja/Logowanie
Czy muszę rejestrować się, aby złożyć zamówienie?
Nie ma konieczności rejestracji. Podczas składania zamówienia wystarczy skorzystać z opcji „kup bez rejestracji”. Zamówienie zostanie standardowo zrealizowane, ale nie będą Państwo mieli możliwości korzystania z takich udogodnień jak śledzenie statusów zamówienia, przeglądanie historii zakupów, uczestniczenie w konkursach i akcjach promocyjnych, korzystanie z kodów rabatowych dla stałych klientów itd.
Czy po złożeniu zamówienia bez rejestracji otrzymam potwierdzenie drogą mailową?
Do każdej transakcji przeprowadzonej w sklepie internetowym wysyłane jest automatyczne potwierdzenie zawierające szczegóły zamówienia. Jeżeli po złożeniu zamówienia nie otrzymają Państwo e-maila potwierdzającego, prosimy o kontakt, najprawdopodobniej adres e-mail został wprowadzony nieprawidłowo.
Korzyści wynikające z rejestracji
Zakładając konto w sklepie internetowym otrzymają Państwo możliwość skorzystania z takich udogodnień jak: śledzenie statusów zamówienia bezpośrednio z konta, przeglądanie historii zakupów, uczestniczenie w konkursach i akcjach promocyjnych, korzystanie z kodów rabatowych dla stałych klientów itd.
Przypomnienie danych do logowania
Zakładając konto w sklepie internetowym otrzymają Państwo możliwość skorzystania z takich udogodnień jak: śledzenie statusów zamówienia bezpośrednio z konta, przeglądanie historii zakupów, uczestniczenie w konkursach i akcjach promocyjnych, korzystanie z kodów rabatowych dla stałych klientów itd.
Realizacja zamówień
 
Czas realizacji zamówień
 
Informacje o czasie realizacji znajdują się przy każdym produkcie, w koszyku podczas składania zamówienia oraz w powiadomieniach mailowych informujących o aktualnym statusie zamówienia. 
 
Łączenie zamówień
 
Aby połączyć złożone zamówienia należy skontaktować się z obsługą sklepu telefonicznie lub za pośrednictwem formularza kontaktowego. W treści wiadomości należy umieścić numery zamówień do połączenia. Jeżeli do zamówień został doliczony transport – nastąpi ponowne obliczenie zgodnie z tabelą opłat za transport.
Anulowanie zamówienia
 
Anulowanie zamówienia możliwe jest tylko do czasu skompletowania zamówionych towarów w magazynie. Po tym czasie anulowanie nie jest już możliwe. Aktualny stan realizacji zamówienia można sprawdzić logując się do swojego konta bądź sprawdzając ostatni e-mail od sklepu. W celu anulowania zamówienia prosimy o przesłanie takiej informacji za pośrednictwem formularza kontaktowego, podając numer zamówienia, lub o telefon do Biura Obsługi Klienta.
Czy moje zamówienie zostało już wysłane ?
 
Informacje o aktualnym statusie zamówienia dostępne są po zalogowaniu na stronie „Moje konto” (tylko dla zarejestrowanych Klientów). Dodatkowo, na adres e-mail wskazany podczas składania zamówienia wysyłane są wiadomości z informacją o aktualnym statusie zamówienia. Jeżeli zamówienie posiada status „zrealizowane” oznacza to, że przesyłka została nadana. Dostawa odbędzie się w następny dzień roboczy po dniu, w którym otrzymali Państwo e-mail informujący o zmianie statusu oraz zawierający numer listu przewozowego.
Czy towary złożone w jednym zamówieniu mogą zostać wysłane pod dwa różna adresy?
 
Nie ma możliwości wskazania dwóch adresów dostawy do jednego zamówienia. Prosimy o złożenie oddzielnych zamówień.
 
Dostawa
 
Koszty dostawy
 
Opłata za przesyłkę jest zależna od ilości zamówionych produktów i jest podawana po złożeniu zamówienia.
Odbiór osobisty
 
Odbiór osobisty jest niemożliwy na chwilę obecną. Towar można zamówić tylko przez internet. Wkrótce dodamy możliwość odbioru osobistego – o czym będziemy informować na bieżąco.
 
 
W jakim czasie firma kurierska dostarcza przesyłkę ?
 
Zrealizowane zamówienie dostarczane jest do Klienta przez firmę kurierską UPS/DHL  w ciągu 24 godzin od momentu nadania przesyłki. Dostawa odbywa się w dni robocze od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00 – 17:00
Czy kurier skontaktuje się ze mną przed dostawą ?
 
Kurierzy dostarczający przesyłki nie są zobowiązani do kontaktu telefonicznego z adresatem natomiast często stosują tą formę. Jeżeli w sposób szczególny zależy Państwu na tym, aby skontaktować się z kurierem to prosimy o kontakt z lokalnym przedstawicielstwem firmy kurierskiej. W momencie wyjścia paczki z magazynu wysyłamy e-mail, w którym podajemy numer listu przewozowego przesyłki oraz adres strony internetowej, na której można znaleźć numer telefonu do odpowiedniego przedstawicielstwa firmy kurierskiej.
Uszkodzona przesyłka
 
Gwarantujemy 100% bezpieczeństwa dostawy zamówionych produktów. Każda przesyłka ubezpieczona jest do pełnej jej wartości. Zawsze przed odebraniem przesyłki od kuriera należy sprawdzić, czy opakowanie nie uległo uszkodzeniu w transporcie. W szczególności należy zwrócić uwagę na stan taśm lub plomb naklejonych na przesyłkę. Jeżeli Klient w chwili odbioru przesyłki zauważy, że paczka posiada uszkodzenia, powinien postępować zgodnie z postanowieniami Ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. Prawo pocztowe. Zaleca się sporządzenie protokołu uszkodzeń w obecności kuriera oraz odmowę przyjęcia towaru.
 
Czy jest możliwość wskazania alternatywnego adresu dostawy z zależności od godziny doręczenia ?
 
Niestety nie ma możliwości wskazania dwóch adresów dostawy. Dostawa odbywa się w dni robocze od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00 – 17:00 Prosimy wskazać taki adres dostawy przesyłki, aby możliwe było jej skuteczne doręczenie w godzinach określonych powyżej.
Czy mogę otrzymać przesyłkę kurierską w wyznaczonych przeze mnie godzinach?
 
Sklep internetowy nie odpowiada za system pracy firmy kurierskiej, w tym za ustalanie godziny doręczenia przesyłki. W celu ustalenia godziny doręczenia prosimy kontaktować się z właściwym dla miejsca doręczenia oddziałem firmy kurierskiej. W momencie nadania paczki z magazynu wysyłamy e-mail, w którym podajemy numer listu przewozowego przesyłki oraz adres strony internetowej, na której można znaleźć numer telefonu do odpowiedniego przedstawicielstwa firmy kurierskiej.
Faktura VAT
 
Wystawianie Faktur VAT
 
Do każdego zrealizowanego zamówienia wystawiana jest faktura VAT według danych podanych podczas składania zamówienia. Faktury VAT wystawiane są z datą wysyłki towaru i nie ma możliwości zmiany tej daty.
Płatności 
 
Formy płatności
 
Za złożone zamówienie można dokonać płatności w następujący sposób:
Za pobraniem – przy odbiorze przesyłki u kuriera
Przelewem – na niżej wskazany numer konta bankowego
Lavo Sp. z o.o.
os. Kosmonautów 7/9
61-624 Poznań, Polska
MBank
Nr konta: PL 96 1140 2004 0000 3502 7497 4087
Kod SWIFT: BREXPLPWMBK
Klient, który wybrał opcję płatności przelewem, jest zobowiązany do uiszczenia opłaty za złożone zamówienie w terminie do 7 dni roboczych od daty złożenia zamówienia, w przeciwnym wypadku zamówienie zostanie anulowane. Istnieje możliwość przedłużenia terminu zapłaty przy uprzednim poinformowaniu o tym fakcie sklepu.
Płatność kartą kredytową lub online
 
Autoryzacji płatności online i kartą kredytową dokonuje profesjonalny system realizacji transakcji płatniczych online przelewy24.pl. Klient po wybraniu opcji płatności zostaje przekierowany do serwisu,umożliwiającego autoryzację transakcji. Płatności on-line w sklepie internetowym Mme Velo są dokonywane za pośrednictwem firmy DialCom24 Sp. z o.o.,która gwarantuje bezpieczeństwo płatności w ramach platformy przelewy24.pl. Zgodnie z wymogami organizacji płatniczych, firmy oferujące płatności online powinny spełniać rygorystyczne standardy bezpieczeństwa PCI DSS.Payment Card Industry Data Security Standard to światowy standard ustalony przez organizacje płatnicze (Visa, MasterCard) w celu ochrony danych osobowych posiadaczy kart oraz informacji związanych z transakcjami dokonywanymi za pomocą kart płatniczych.
Ważne!  Przesyłki opłacone przelewem, przy pomocy płatności online lub kartą kredytową są realizowane po uprzednim odnotowaniu stosownej wpłaty na koncie bankowym sklepu internetowego Mme Velo .
 
Płatność on-line
 
Autoryzacji płatności online i kartą kredytową dokonuje profesjonalny system realizacji transakcji płatniczych online przelewy24. Klient po wybraniu opcji płatności on-line zostaje przekierowany do serwisu, umożliwiającego autoryzację transakcji.W przypadku gdy płatność nie zostanie sfinalizowana, istnieje możliwość ponownej próby dokonania płatności korzystając z linku znajdującego się w wiadomości e-mail – otrzymanej w momencie złożenia zamówienia.
Reklamacje
 
Warunki gwarancji
 
Wszystkie produkty Mme Velo objęte są rocznym okresem gwarancji od daty zakupu. Gwarancja obejmuje wszystkie defekty wynikające z winy producenta.Warunki reklamacji: Reklamacji podlega niezgodność towaru z umową.
Podstawa prawna: Ustawa z 27.07.2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu Cywilnego.Jak reklamować produkt ?
 
Po wypełnieniu „formularza reklamacji”  jest wysyłany do Klienta oraz automatycznie przekazywany do obsługi sklepu internetowego. W momencie otrzymania formularza zostanie nadany unikalny numer reklamacji. Reklamacje dostarczane są do producenta na koszt klienta pod adres:
Lavo Sp. z o.o.
ul. Dolna 11/81
00-773 Warszawa, Polska
Czas rozpatrzenia reklamacji 
 
Reklamacje rozpatrywane są najpóźniej w ciągu 14 dni od daty otrzymania przez sklep przesyłki z reklamowanym towarem.W przypadku uznania reklamacji, towar uszkodzony zostanie naprawiony lub wymieniony na inny, pełnowartościowy, a jeśli będzie to już niemożliwe (na przykład z powodu wyczerpania zapasów towaru), sklep zwróci Klientowi równowartość ceny towaru lub zaoferuje mu inne, dostępne w sklepie towary do wyboru.
Zwrot / Wymiana
 
W jakim czasie można dokonać zwrotu / wymiany zakupionego produktu ?
 
Zgodnie z Ustawą z 2 marca 2000 r. ‚O ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny’ Konsument może zrezygnować z towaru zakupionego w sklepie bez podania przyczyny w ciągu 10 dni od daty odebrania przesyłki.
Jak dokonać zwrotu / wymiany ?
Aby dokonać zwrotu / wymiany należy wypełnić interaktywny formularz znajdujący się poniżej, spakować zwracany produkt wraz z oryginałem dowodu zakupu oraz odesłać na adres:
Lavo Sp. z o.o.
ul. Dolna 11/81
00-773 Warszawa, Polska
Formularz zwrotu / wymiany POBIERZ FORMULARZ TUTAJ 
 
Jakich produktów nie można zwracać ?
W przypadku produktów na których zostały umieszczone inicjały:
Złożone zamówienie jest dla Użytkownika wiążące. Ponieważ zawarta umowa dotyczy świadczeń o indywidualnych właściwościach określonych przez Użytkownika w złożonym przez niego zamówieniu lub ściśle związanych z jego osobą, niezależnie od jego statusu prawnego, nie przysługuje prawo do odstąpienia od umowy przewidziane dla umów zawieranych na odległość (art. 10 ust. 3 pkt 3 ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów i odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (t.j. Dz. U. 2008, Nr 10, poz. 8 ze zm.)
W jakim czasie otrzymam pieniądze za zwrot ?
 
Pieniądze zostaną zwrócone w ciągu maksymalnie 14 dni roboczych przelewem bankowym na konto wskazane przez Klienta lub w ciągu 21 dni roboczych przekazem pocztowym pod adresem wskazanym w zamówieniu.